Andmebaasid

Väljaspool TÜ arvutivõrku kasutage eelistatult GlobalProtect VPN ühendust. Alternatiivina võite kasutada linki "Ligipääs TÜ kasutajatunnustega"
VPN ühenduse seadistamise juhend.


Kõik | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Š Z Ž T U V W Õ Ä Ö Ü X Y

DataDOI on Tartu Ülikooli repositoorium teadusandmete pikaajaliseks ja turvaliseks säilitamiseks. TÜ teadlastele on andmete üleslaadimine tasuta. 

Teadusandmete repositoorium võimaldab andmeid säilitada, jagada, taaskasutada ja tsiteerida, mis teeb TÜ teadustöö maailmas nähtavamaks. 

Valik De Gruyteri ajakirju. Ligipääsetavad pealkirjad ja ajavahemikud avanevad andmebaasi lingil klõpsates. 

EBSCO platvormil kättesaadav andmebaas hambaarstidele, mis sisaldab kõiki stomatoloogia valdkondi. Uuendatakse kord nädalas.

Digiteeritud Eesti ajalehed alates 1821. aastast, ajakirjad ja jätkväljaanded alates 2017. aastast. 

DIGARi Eesti artiklite portaali eesmärgiks on koondada ühte keskkonda ja pakkuda juurdepääsu kõigile läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt sündinud ja digiteeritud ajalehtedele, lisaks alates 2017.aastast ilmuvatele ajakirjadele jt jadaväljaannetele.

Portaal võimaldab väljaandeid sirvida, aga ka otsida ajalehtedes avaldatut, lugeda artiklite täistekste, lisada artiklitele märksõnu, koostada leitud artiklitest nimestikke ning saata neid oma e-postile, jagada leitud informatsiooni sotsiaalvõrgustikes ja palju muud.

Kasutajatele on võimaldatud juurdepääs 2014. aastast ilmunud ajalehtedele, 2017.aastast ilmunud ajakirjadele jt jadaväljaannetele, ning osaliselt ka vanematele ajalehtedele. Portaali täiendatakse iga päev. Vanemad ajalehed (1821–2013) lisatakse nimetuse haaval vastavalt konverteerimiskavale. Vanemaid ajakirju jt jadaväljaandeid (ilmunud enne 2017) vaata digitaalarhiivis DIGAR.

 

DIGAR on Rahvusraamatukogu kasutajakeskkond, mis praegu pakub juurdepääsu digitaalarhiivis talletatud väljaannetele. Nende hulgas on e-raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid, postkaarte, plakateid, illustratsioone, audioraamatuid ning muusikafaile. Raamatute ja perioodika vorming on enamasti pdf või epub, pildimaterjalil jpeg ja helisalvestistel wav. 

Juurdepääsu piiranguga väljaanded on kasutatavad Rara saali autoriseeritud töökoha arvutis.

 

Sisaldab üle 45,000 avatud juurdepääsuga raamatu ja raamatupeatüki üle 500-lt kirjastuselt. 

Avatud juurdepääsuga eelretsenseeritud ajakirjad.

Jaga seda lehekülge