Eesti raamatu päeva puhul kohtuvad lugejatega Loomingu Raamatukogu toimetajad Katrin Kern ja Lauri Eesmaa

16.10.2023

Tartu Ülikooli raamatukogu pühendab selleaastase eesti raamatu päeva Loomingu Raamatukogule. 23. oktoobril kell 16.00 toimub raamatukogu kolmandal korrusel muusikaosakonnas kohtumine Loomingu Raamatukogu toimetajate Katrin Kerni ja Lauri Eesmaaga.

Juttu tuleb raamatusarja ajaloost ja argipäevadest, toimetajatest, tõlkijatest, keeltest, kujundusest ja sellest, millise protsessi läbivad Loomingu Raamatukogu raamatud, enne kui nad lugejani jõuavad.

Toimetajad vastavad võimaluste piires publiku kuuekümne kuue aasta jooksul Loomingu Raamatukogu kohta tekkinud küsimustele. Oodatud on ka kõik lugemismuljed ja programmilised seisukohavõtud Loomingu Raamatukogu raamatutest.

Eesti raamatu päeva tähistatakse alates 2001. aastast ning selle puhul toimuvad paljudes Eesti raamatukogudes ja koolides kohtumised kirjanikega, kirjandusõhtud ja muud eesti raamatut väärtustavad ja tutvustavad üritused.

Kristhel Haak
TÜ raamatukogu kogude arenduse osakonna juhataja