Emakeelse ülikooli 104. aastapäevaks valmis 2023. aastal kaitstud doktoritööde näitus

27.11.2023

Raamatukogu teise korruse saalis saab tutvuda sel aastal Tartu Ülikoolis kaitstud 135 doktoritööga. Nendest eesti keeles on kirjutatud 6, inglise keeles 126, vene keeles 2, prantsuse keeles 1 doktoritöö.

„Iga-aastane doktoritööde näitus raamatukogus on hea võimalus saada ülevaade kõrgeima teaduskraadi pälvinud uurimustest Tartu Ülikoolis,“ sõnas raamatukogu direktor Krista Aru. „Kuigi eestikeelsed töid oli tänavu vähe, usun, et lähiaastatel nende hulk taas kasvab.“

Tänavu kaitsti enim väitekirju loodus- ja täppisteaduste valdkonnas - 67 tööd. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas said doktorikraadi 23, sotsiaalteaduste valdkonnas 20 ning meditsiiniteaduste ja spordi valdkonnas 25 inimest.

Väärikas Tartu Ülikooli doktoridiplom viiakse 25 riiki:  Ameerika Ühendriigid, Aserbaidžaan, Belgia, Brasiilia, Egiptus, Etioopia, Ghana, Gruusia, Hiina, Horvaatia, India, Iraan, Itaalia, Jordaania, Kanada, Läti, Mehhiko, Pakistan, Rumeenia, Soome, Suurbritannia, Türgi, Ukraina, Venemaa Föderatsioon, Vietnam.

Näitus on avatud 28. novembrist 22. detsembrini.

Mare Pikkel
TÜ raamatukogu raamatukoguhoidja