Krista Aru panust linna arengusse tunnustati Tartu Teerajajate alleel

13.09.2023

Täna lisandusid Tasku keskuse kõrval olevale Tartu Teerajajate allele kaks paari jalajälgi, millest ühed kuuluvad ülikooli raamatukogu direktorile Krista Arule. Juba kolmeteistkümnendat aastat tunnustatakse sel viisil tartlasi, kes on saatnud korda silmapaistva teo või andnud märkimisväärse panuse meie linna arengusse.

Krista Aru valisid linlased välja hääletuse teel, kogudes enim hääli teiste tublide tartlaste Mare Tomminga, Andres Juure ja Veljo Ipitsa ees. Aru on varem olnud kirjandusmuuseumi ja ERMi direktor, samuti õppejõud ja ajakirjandusloolane ning seeläbi jätnud oma kultuurilise jälje linna ellu.

Lisaks Krista Arule sai täna oma jäljejäljed alleele Tartu Ülikooli emeriitprofessor, hematoloog Hele Everaus.

Hele Everausi ja Krista Aru jalajäljed on järjekorras 34. ja 35. jäljepaarid Teerajajate alleel.