Näitus kutsub kaasa mõtlema aja ja ajakirjanduse üle

13.02.2024

Tartu Ülikooli raamatukogus avatakse 14. veebruaril kell 14.30 näitus  „Ajaleht ja aeg. Universitas Tartuensis 75“.

Ülikooli väljaande 75. sünnipäevaks valminud näitusel on väljas ajalehed läbi aastakümnete. „Alustame loomulikult esimesest numbrist, 23. novembril 1948. aastal ilmunud lehest, mille esikaanel oli Stalini pilt,“ rääkis näituse üks koostaja, praeguse TU ajakirja peatoimetaja Tiia Kõnnussaar. „Ükski ajakirjandusväljaanne pole asi iseeneses. Ajakirjandus ei sünni vaakumis või  toimetajate peades – see peegeldab ühiskonda, tajub allhoovusi ja kajastab neid, võimaluste piires muidugi.“

Ajalehed on väljas nii vitriinides kui ka laual, kus lugejad saavad neid ise sirvida.

Näitus, mille koostasid Varje Sootak, Tiia Kõnnussaar ja  Merilyn Merisalu ning kujundas Maarja Roosi, on ülikooli raamatukogu III korrusel, esimese lugemissaali ees avatud 14. märtsini.

Tiia Kõnnussaar
Näituse koostaja