Näituse “Pallase jälgedes” koostajad kutsuvad kõiki filmiõhtule

14.09.2023

Raamatukogu näituste saalis avatud Erich ja Melanie Arraku ateljeekooli kunstniku näituse raames toimub neljapäeval, 21. septembril Tõstamaa seminariruumis kell 16 filmiõhtu „Mälestusi loominguradadelt ja loojatest“. Selle raames saab näha lühifilme näitusel eksponeeritud kunstnike kohtumisest 2001. aastal, samuti Piibe ja Eevard Arraku ning Jüri Marrani juubelinäitustelt. Filmiõhtul osalevad Piibe Arrak, Maie Lepp, Eha Eist ja Agu Kull.

Enne ja pärast filmiõhtut on kõigil võimalus külastada väljapanekut „Pallase jälgedes“, kus näeb Arrakute ateljeekooli õpilaste Eevart Arraku, Piibe Arraku, Lembit Lepa, Aksel Eisti, Jüri Marrani, Hillar Kärna ja Maie Lepa tööd. Näitusel eksponeeritud enam kui 70 maali hulgas on nii portreesid kui natüürmorte, aga ka loodus- ja linnavaateid, lisaks on vitriinides väljas graafilised lehed.

Ateljeekool tegutses aastatel 1959-1967 Tartus Veeriku linnaosas. Kuna 1951. aastal viidi kogu kunstiõpe Tallinnasse üle riiklikusse kunstiinstituuti, võtsid Melanie ja Erich Arrak endale missiooniks säilitada Tartusse ulatunud lääne maalikunsti väärtusi ja neid oma ateljeekoolis edasi anda.

„Arrakute kunstistuudio hoidis alal pallaslikku vaimsust ja eestiaegseid kultuuriväärtusi, andes samas oma õpilastele edasi maalikunsti põhitõdesid,“ rääkis näituse ja filmiõhtu üks korraldaja Agu Kull. „Näitusega püüame meie seda vaimsust hoida ning edasi anda.“

Näitust „Pallase jälgedes“ saab ülikooli raamatukogu näituste saalis vaadata 30. septembrini.

Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht