Raamatukogu kutsub avatud juurdepääsu nädalale

20.10.2023

Ülikooli raamatukogu korraldab 23.-29. oktoobrini avatud juurdepääsu nädala, et tutvustada ja suurendada avatud juurdepääsuga teadusinformatsiooni kasutamist ning avaldamist. Nädala kestel toimub erinevaid üritusi ja tegevusi, mis annavad kasulikku teavet avatud teaduse võimaluste ja teenuste kohta.

Avatud teaduse nädalat korraldatakse raamatukogus juba 2010. aastast. Selle eesmärk on tutvustada avatud teadusega seotud teemasid  nii koha peal kui veebis. Nii toimubki kolmapäeval, 25. oktoobril toimub veebiseminar „Andmekaitse ja infoturve teadustöös“, mis on mõeldud teadlastele, doktorantidele, teadusadministraatoritele, raamatukoguhoidjatele ja teistele huvilistele.

Raamatukogu teise korruse infolauas leiab materjale erinevate teenuste, projektide ja platvormide kohta. Lisaks saab mängida avatud teaduse teemalist lauamängu.

Avatud juurdepääsu nädala raames algab taas ka akadeemilise pärandi korje, mis kutsub kõiki, kes on esinenud konverentsidel teadus- või posterettekannetega, säilitama neid ülikooli digiarhiivis DSpace'is.

DataCite Eesti konsortsiumi algatusel valmis infoleht, mis annab teadlastele lühiülevaate sellest, kuidas saavad Eesti suuremate ülikoolide raamatukogud olla kasulikud avatud teaduse nõuete täitmisel.

Elena Sipria-Mironov
TÜ raamatukogu projektijuht