Raamatukogu kutsub osalema kodanikuteadust tutvustaval seminaril

03.05.2024

Ülikooli raamatukogu korraldab 22. mail seminari “Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?”, mis keskendub kodanikuteadusele ja ühiskonna kaasamisele.  Osalema on oodatud teadlased, tudengid, projektijuhid, raamatukoguhoidjad ja kõik teised huvilised.

Seminaril tutvustatakse erinevaid võimalusi vabatahtlike kaasamisel ning arutletakse, kuidas ülikoolid ja raamatukogud saaksid inimesi teadusprojektidesse kaasata. „Kodanikuteadus annab suurepärase võimaluse teadusuuringute laiendamiseks,“ rääkis ülikooli raamatukogu erialainfo osakonna juhataja ning kodanikuteaduse projekti LibOCS üks eestvedajatest Lilian Neerut. „Tahame seda teadmist levitada nii teadlaste kui potentsiaalsete vabatahtlike hulgas, et koos tegutsemist oleks veelgi rohkem. Meil on Eestis küll mitmeid häid kodanikuteaduse projekte, kuid tulevikus võiks nende hulk oluliselt kasvada“.

Ülikooli raamatukogu on olnud avatud teaduse eestkõneleja ning selles vallas teadlasi toetanud juba üle kümne aasta. Kodanikuteadus on üks avatud teaduse alustaladest

Koolituspäev toimub 22. mail kell 11-15 TÜ raamatukogu konverentsisaalis. Seminari esimene osa on eesti keeles, peale kohvipausi toimub ingliskeelne töötuba teaduspoodidest (Science Shop), kus räägitakse, kuidas ülikoolid saavad kodanikuühiskonda kaasata nii teadus- kui õppetöösse.

Seminaril osalemine on tasuta.

Täpsem info ja registreerimine SIIN.

Registreeruda on võimalik kuni 17. maini. Soovi korral väljastatakse tõend seminaril osalemise kohta.

Sündmus salvestatakse ja tehakse hiljem kättesaadavaks Tartu Ülikooli digitaalarhiivis DSpace.

Seminari rahastab Erasmus+ projekti LibOCS (2021-1-EE01-KA220-HED-000031125) raames.

Lilian Neerut
Tartu Ülikooli raamatukogu