Näitus "Sähvatus pärise põhjast. Doris Kareva 65”

Algus:
28.11.2023 09:45
Lõpp:
29.12.2023 21:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korrus
Kategooria:
Internetiaadress:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Kontakt e-post:

Näitusel saab sirvida viimaste aastakümnete Eesti silmapaistvaima luuletaja Doris Kareva teoseid.

Näitusel on väljas Kareva luuleraamatud ja mõtisklused, mille seas on 1978. aastal ilmunud esikkogu "Päevapildid", Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna pälvinud "Mandragora", 1993. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga tunnustatud "Maailma asemel" eest ning seni viimane luulekogu "Suik ja sillerdus", aga ka tema koostatud eesti kirjanike luulekogud ja antoloogiad (näit "Aastaajad eesti luules", "Sina ja mina" , "Six Estonian Poets", "Eesti tunne", "Armastuse planeet", Liisi Ojamaa, Indrek Hirv jt). Samuti saab vaadata tema tõlgitud ja koostatud luulekogusid, mille autoriteks Rumi, Kabir, Emily Dickinson ja erinevad iiri luuletajad, ning lasteraamatuid ("Kuuhobune", äsja ilmunud "Koerakari" jt).