Tartu Kunstikooli õpetajate loomingust valmis mahukas näitus „Elevandiluust torn“

05.03.2024

Teisipäeval, 6. märtsil avatakse ülikooli raamatukogus Tartu Kunstikooli õpetajate näitus „Elevandiluust torn“. Läbi kolme korruse kulgev väljapanek sisaldab erinevaid teoseid maalikunstist videokunstini.

„Kui kokku saab nii suur hulk kunstnikke, siis on selge, et sünnibki nii mitmekülgne ja paljutähenduslik näitus,“ rääkis väljapaneku kuraator Eveli Varik. „Aga selline peabki olema loovate inimeste teostunud ideede kogum, kuhu on koondunud erinevad mõtted, väljendusviisid ja tehnikad.“ Kunstiteosed paiknevad kolmel korrusel ja sageli ka sellistes kohtades, kus neid oodatagi ei oska.

Näitusel, kust leiab nii maali, graafikat, skulptuuri kui installatsioone, on autoreid 19: Maire Aarsalu, Anton Aunma, Marina Aleksejeva, Kalli Kalde, Liivika Põvvat-Straus, Zhanna Toht, Veiko Klemmer, Helen Bunder, Anna Otsolainen, Janika Nõmmela, Katrin Kisand, Vilja Vendelin-Reigo, Zeinäb Mirzojeva, Tiina Unt, Piret Paluteder, Kairit Usk, Tõnis Kriisa, Anne Rudanovski ja Eveli Varik.

Näitus avatakse kolmapäeval kell 17.17. Reedel, 8. märtsil kell 17 ja teisipäeval, 12. märtsil kell 17 on huvilised oodatud ka kuraatorituuridele.

Lilian Mengel
TÜ raamatukogu kultuurikeskkonna juht