Valik graafikat ja maale Ljudmilla Mesropjani kollektsioonist on väljas uuel näitusel

03.10.2023

3. oktoobrist saab ülikooli raamatukogu teise korruse näituste alal vaadata uut väljapanekut Armeenia päritolu Ljudmilla Mesropjani kollektsioonist.

Kunstikoguja Ljudmilla Mesropjani sõnul on näitusel kolm teemat. Esmalt Eesti-aineline tsükkel “Naiste lood ja meeste jutud. Koos”, mis graafik Vladimir Zolotukhinil valmis spetsiaalselt Mellnovi galerii tellimusel. Lisaks saab vaadata sama kunstniku teisigi teoseid. Tema tööd jutustavad mõtlema panevaid, kõigile arusaadavaid ja universaalseid lugusid. Zolotukhinil on olnud näitusi nii Venemaal, Soomes, Saksamaal, Rootsis kui Hispaanias.

Teise osa näitusest moodustavad “Graafilised visandid” ja kolmanda “Värvid igal aastaajal”.

2020. aasta märtsis asutas Mesropjan omalaadse, elutubade stiilis kunstisalogi Mellnovi galerii, olles ise selle tegevust koordineeriva MellnovFest MTÜ juhataja. Lisaks on ta kümme aastat järjest korraldanud rahvusvahelist festivali „Lehesaju muusika“. Kaks aastat tagasi pälvis Ljudmilla Mesropjan linnalt teenetemärgi olulise panuse eest Tartu kultuurielu arendamisse.

Mellnov Gallerii teeb tihedat koostööd erinevate riikide muuseumide, näitusepindade ja galeriidega, korraldab näitusi, populariseerides kaasaegsete kunstnike loomingut. Ülikooli raamatukogus olid tema kogu tööd esimest korda väljas eelmise aasta suvel.

Seekordset valikut Ljudmilla Mesropjani kogust saab vaadata detsembri lõpuni.

Ljudmilla Mesropjan